Laureaci konkursu „Śladami Józefa Ulmy” w Pałacu Prezydenckim !!!

W dniach 2-3 maja 2024 roku Hubert Wyrozumski i Dawid Habura, młodzi fotografowie z Głogowa i podgłogowskiego Przemkowa, laureaci nagrody specjalnej w konkursie „Śladami Józefa Ulmy” gościli w Pałacu Prezydenckim i wspólnie z Jakubem Szymczukiem, osobistym fotografem Prezydenta RP, uwieczniali najważniejsze wydarzenia tych dni z udziałem Andrzeja Dudy.

Fot. prezydent.pl

Hubert Wyrozumski i Dawid Habura to laureaci konkursu fotograficznego „Śladami Józefa Ulmy”, którego organizatorem była Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR. Nagrodą specjalną w konkursie był dzień z osobistym fotografem Prezydenta RP. – To była niezwykła przygoda, wiem, że nie uwierzycie, ale tak samo ekscytująca dla mnie jak dla nich. Nawet nie wiedziałem jak wspaniałe jest dzielenie się doświadczeniem z tak zaangażowanymi i chcącymi się rozwijać ludźmi. Nauczyli mnie chyba więcej niż ja ich. Chłopaki przez dwa dni wykonali pełną relacje z wydarzeń Majowych, od wciągnięcia flagi na maszt Zamku Królewskiego, po wręczenie Orderów Orła Białego, po przemarsz ulicami miasta do Pałacu Prezydenckiego – tak podsumował to wyjątkowe wydarzenie na swoim profilu na facebook’u Jakub Szymczuk.

https://www.facebook.com/sila.obrazu

Zachęcamy do obejrzenia ich pracy:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/laureaci-konkursu-sladami-jozefa-ulmy-w-palacu-prezydenckim,85315

(cała galeria na dole artykułu)

Konkurs fotograficzny „Śladami Józefa Ulmy” to inicjatywa, której głównym celem było przybliżenie postaci Józefa Ulmy – Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, społecznika, pszczelarza, rolnika, Sługi Bożego, czy wreszcie fotografa amatora. To projekt skierowany do młodych osób, które podobnie jak Józef Ulma poprzez zdjęcia potrafią uchwycić niezwykłe chwile. Osób, którym doświadczeni już specjaliści mogą „dodać skrzydeł” i przekazać cenną wiedzę w dziedzinie fotografii. Wierzymy, że konkurs jest inspiracją do dalszego rozwijania pasji wśród młodzieży.

Hubertowi i Dawidowi jeszcze raz gratulujemy.

Zapraszamy także do udziału w kolejnej edycji konkursu, która planowana jest już po wakacjach. Więcej informacji o konkursie pojawi się wkrótce na naszej stronie internetowej.