Zapraszamy na „Kongres 966” w Kolbuszowej!!!

Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu „Kongres 966”, który odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku w Domu Wsparcia Rodziny przy Kolegiacie Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

 „Kongres 966” to spotkanie naukowców, teologów, znawców Pisma Świętego, którzy odnosząc się do dziedzictwa Chrztu Polski, pochylają się nad zagadnieniem Dziesięciu Bożych Przykazań. Wydarzenie jest również wyjątkową okazją do podkreślenia, jak ważną ideą jest krzewienie patriotyzmu, edukowanie oraz pogłębianie wiedzy historycznej na temat Chrztu Polski oraz początków historii naszej ojczyzny. „Kongres 966” to ważne wydarzenie ukazujące naszą historię i wspólne dziedzictwo. To powrót do korzeni i odpowiedź na ważne historyczne pytania skąd się wywodzimy.

Tegoroczna konferencja będzie poruszać tematykę: dziedzictwa Chrztu Polski i Drugiego Przykazania„Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno”. Program wydarzenia obejmował będzie wystąpienia czterech prelegentów, wybitnych znawców tematyki historycznej i teologicznej. Będą to: prof. dr hab. Krzysztof Ożóg z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Barbara Stanisławczyk- Żyła, autorka książki „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”, a także dwóch teologów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel oraz ks. prof. dr hab. Dariusz Dziadosz. Początek spotkania godz. 10. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Bpa Jan Wątroby – Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej.

Po konferencji o godz. 16 zapraszamy do Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej (budynek dawnej synagogi, ul. Piekarska 17) na pokaz wideo koncertu: Festiwal Psalmów Dawidowych „Rodzina Ulmów” – „PSALMY POKOJU I DZIĘKCZYNIENIA” .

Współorganizatorami wydarzenia są: Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej, Parafia pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej. Partnerami wydarzenia są: Województwo Podkarpackie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Leliwa.

Serdecznie zapraszamy!