Konkurs fotograficzny „Śladami Józefa Ulmy” rozstrzygnięty !!

II Plener fotograficzny „Śladami Józefa Ulmy” rozstrzygnięty! 9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Śladami Józefa Ulmy” zainicjowanego przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR.

Ceremonia rozdania nagród była połączona z wystawą nagrodzonych fotografii.

Plener fotograficzny śladami Józefa Ulmy to inicjatywa, której głównym celem było nie tylko przybliżenie wyjątkowej postaci Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, społecznika, pszczelarza, rolnika, Sługi Bożego, czy wreszcie fotografa amatora. Było to także doświadczenie kierowane do młodych osób, które podobnie jak Józef Ulma poprzez zdjęcia potrafią uchwycić niezwykłe chwile. Osób, którym doświadczeni już specjaliści mogli dodać przysłowiowych skrzydeł i przekazać cenną wiedzę w dziedzinie fotografii. Wierzymy, że konkurs ten stał się inspiracją do dalszego rozwijania pasji młodzieży.

W uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu wzięli udział:

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch,

Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch,

Członek Zarządu Powiatu Łańcuckiego Jan Kilian,

Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Damian Drąg,

Fundator Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR Bogdan Romaniuk,

Członkowie jury: Magdalena Grela, Michał Drozd, Jakub Szymczuk, Tadeusz Poźniak,

Oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami i najbliższymi.

Jury wyłoniło 13 laureatów konkursu.

Kategoria PORTRET:

Miejsce 3 Kacper C. – „Najbardziej pracowita osoba jaką znam – Mój dziadek”

Miejsce 2 Maria R. – Niebieski Portret”

Miejsce 1 Łukasz S. – „Dziewczyna z chłopakiem”

Kategoria MOJA RODZINA:

Miejsce 3 Szymon P. – „Witaj w Rodzinie”

Miejsce 2 Dawid H. – „Rodzina jest najważniejsza”

Miejsce 1 Amelia K. – „Księga pożółkłych chwil”

Kategoria KRAJOBRAZ WOKÓŁ MNIE:

Miejsce 3 Łukasz S. –„ Plener ”

Miejsce 2 Dawid H. – „Jesienny spacer”

Miejsce 1 Szymon P. – „Codzienne czynności”

Kategoria WYJĄTKOWA CHWILA:

Miejsce 3 Wiktoria R. – „Inicjały na kłódce”

Miejsce 2 Hubert W. – „Asystent”

Miejsce 1 Nadia L. – „Wyjątkowe chwile – emocje”

Nagroda Specjalna w kategorii PATRIOTYCZNO-RELIGIJNEJ: Hubert W. – „Modlitwa w ciszy”.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie fotografii!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Komitet Prezydenta RP Obchodów Beatyfikacji Rodziny Ulmów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Współorganizatorem konkursu było Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Partnerzy wydarzenia to: Lasy Państwowe, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty.

Sponsorem nagród był producent fotoproduktów – firma MPP – Memory Paper Print, dawniej znana jako Cyfrowa Foto oraz Powiat Łańcucki.

Projekt został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Dziękujemy naszym sponsorom, partnerom i współorganizatorom!