Odsłonięcie Muralu „Błogosławiona Rodzina Ulmów z Markowej”

Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR zaprasza na uroczyste odsłonięcie muralu „Błogosławiona Rodzina Ulmów z Markowej” ze specjalnym udziałem Pana Przemysława Czarnka – Ministra Edukacji i Nauki.

W czwartek 28 września 2023 roku o godz. 16.00 na ulicy Gałęzowskiego w Rzeszowie odbędzie się uroczyste otwarcie muralu „Błogosławiona Rodzina Ulmów z Markowej”.

Mural został wykonany przez znanego artystę Arkadiusza Andrejkowa na specjalne zamówienie Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR.

Mural powstał w związku z uroczystością beatyfikacji Rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu, która została rozstrzelana przez Niemców 24 marca 1944 roku za ukrywanie Żydów w czasie II wojny światowej.

Za postawę miłosierdzia i swoje męczeństwo Józef, Wiktoria oraz ich siedmioro dzieci – w tym jedno nienarodzone – zostali włączeni w poczet błogosławionych.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów odbyła się 10 września 2023 r. w Markowej, w miejscu ich życia i męczeńskiej śmierci.